pátek 8. července 2011

Novinky a tipy: Červenec

Tento měsíc letní tipy "Jak si sbalit kufr":) Za necelý týden se chystám do Řecka, takže si své balící "schopnosti" osvěžím i v praxi:) Mám vždy napsaný seznam, podle kterého se řídím, abych nic nezapomněla.

Za ty roky, co jezdím k moři jsem se ponaučila a už s sebou netahám tuny kosmetiky, protože vím, že ji stejně všechnu nevyužiji. Co se týče dekorativní kosmetiky, tak si bohatě vystačím s voděodolnou řasenkou. Ale taky si s sebou přibaluji bronzer a lesk na rty s SPF, abych se mohla zkrášlit, když jdeme večer za zábavou. Jinak se snažím dát pleti odpočinek od všech zkrášlovadel.

Čeho si ovšem z kosmetiky vezu požehnaně, tak jsou opalovací krémy a přípravky k ošetření po slunění. Určitě mi nesmí chybět opalovací krémy, mléka a oleje s různými faktory, které jsou voděodolné a taky tyčinka na rty s SPF. Po opalování se natírám mlékem po opalování s beta karotenem a také používám sprchový gel po opalování s beta karotenem (Dermacol). Pokud se trochu spálím (naštěstí se mi to moc nestává) používám panthenol s chladivým účinkem. Jestliže jej vypotřebuju nebo zapomenu, osvědčil se mi klasický studený bílý jogurt:) Na vlasy používám ochranný sprej na slunění a šampon na vlasy po slunění.

zdroj: www.weheartit.com

Ostatní kosmetiku jako je odličovač make-upu, pleťová voda, pleťový krém atd. si vozím buď v mini cestovním balení (opravdu velký výběr mají v drogerii Rossmann) a nebo v podobě vzorků z časopisů, které poctivě celý rok střádám na dovolenou:) Ušetřím tak spousty gramů ne-li kil a o to více věcí si můžu dovézt nazpátek v podobě suvenýrů a dárečků. Taky se sníží váha po vypotřebování opalovacích krémů:)

Oblečení už taky s sebou nevozím hromady, protože stejně pořád chodím v plavkách. Takže rok od roku snižuji počet kousků ve své garderobě a snažím si s sebou jen vozit věci vzdušné, z příjemných materiálů a třeba i kousky, které normálně nenosím a pořídila jsem si je jen na pláž:) Snažím si brát s sebou jen pár klíčových kousků, které různě kombinuji. Tak např. pareo nosím přes den na pláž k plavkám a navečer si z něj můžu udělat třeba sukni a nebo si jej přehodit přes ramena, pokud je chladněji. Nebo takovou tu vzdušnou průsvitnou "halenku" přes plavky (sakra, nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje) si obleču večer na večeři, stačí si pod ní vzít bílé nebo tělové tílko. Čeho si ovšem s sebou vozím víc, tak to jsou doplňky. Vozím s sebou hodně náhrdelníků a náušnic, protože ty dokáží stejný outfit neobvykle proměnit. Aby se mi jednotlivé šperky nezamotaly, tak je vozím každý zvlášť v plátěném sáčků a všechny tyto sáčky dám do nějaké kabelky, kterou vezu v kufru, aby se mi v něm volně nepohazovaly.

zdroj: www.weheartit.com

Na pláži si většinou čtu. Kromě knih si s sebou vozím i časopisy. Nějaký aktuální si vždycky koupím na letišti, ale taky s sebou vezu časopisy třeba dva měsíce starší, které jsem si nestihla přečíst. Konečně si je dočtu a pak mi není líto je vyhodit (jinak je doma skladuji, protože je mi je líto vyhodit, dokud nejsou přečtené). Takže nazpátek je můj kufr ještě tak o tři kila lehčí:)

zdroj: www.weheartit.com

 A nejcennější rada na závěr? Jet na dovolenou s někým, kdo má problém sbalit si věci aspoň do poloviny váhového limitu. Můžete mu pak zbytek svých věcí narvat do jeho kufru:-DV těchto dnech slaví své narozeniny Raci (22. 6. - 22. 7.). Raci bezhlavě milují svou rodinu a domov. Emoce jsou Vaší nutnou "potravou". Raci jsou laskaví, romantičtí a plaší.

Rak a zdraví
Rakům je v astrozdraví připisován žaludek. Podle principu analogie se lidé ve znamení Raka chovají jako žaludek. Přijímají, ochraňují, zpracovávají, vyživují a dávají. Pokud mají problémy v citovém životě, projeví se jejich trápení v podobě žaludečních potíží.
Vhodné potraviny pro Raky: libové maso, mléko, dýně, cukety, kapusta, špenát, meloun, borůvky, jahody, ananas, jáhly, pohanka, ořechy.

Rak v roce 2011
Celý rok Vaši veškerou činnost bude doprovázet láska. Využijte každé příležitosti, která se Vám naskytne, už se nebude opakovat!


Produkt měsíce
Nedávno jsem v drogerii Rossmann objevila skvělý gel na holení pro ženy Avewoman Satin brown. Gel je určen na suchou pokožku. Obsahuje elastin, makadamiový olej a extrakt z rýžového proteinu a z kávy, díky které naprosto úžasně voní. Tu vůni miluju! Gel se při kontaktu s kůží mění na bohatou pěnu na holení. Cena za 150 ml cca 65 Kč.

zdroj: www.depilace.heureka.cz


Outfit měsíce
Tak to je nádhera! Vůbec bych se nezlobila, kdybych vlastnila aspoň trochu podobné plavky těm Lucčiným:)

zdroj: www.acupofstyle.com


Blog měsíce
Mým dalším oblíbeným blogem je blog sympatické slečny, která má překrásné jméno. Mia se na svém blogu věnuje převážně kosmetickým recenzím, na jejichž základě jsem si už koupila nemalé množství kosmetických produktů:) Také je jako já "sběratelkou laků", má opravdu úctihodnou sbírku laků na nehty:) Na jejím blogu taktéž najdete i outfit posty.

zdroj: www.miabelladox.blogspot.com

3 komentáře:

  1. Miluji tento typ příspěvků :-) Gel na holení určo vyzkouším, vypadá moc dobře. Lucka z Cup of Style je úžasné stvoření a v těch plavkách je nádherná. A na blog juknu. Miu neznám. Děkuji za typy ;-)

    OdpovědětVymazat
  2. Obě blogařky taky sleduju, mají parádní blogy :) a

    OdpovědětVymazat